WEB TASARIM
WEB SİTESİ İÇİN ÜCRETSİZ GÖRSEL BULMA
Balıkesir'de 1 Numaralı
Web Tasarım Ofisiyiz

WEB SİTESİ İÇİN ÜCRETSİZ GÖRSEL BULMA

Günümüzde kimliğimizi 7/24 ,insanların geze bilecekleri , hakkımızda bilgi alabilecekleri i bizi temsil eden web siteleri çok önem arz etmektedir.Web sitemizde insanların yaptığımız işleri daha iyi anlamaları ve beğenmeleri için görseller kullanmaktayız.Kullandığımız bu görseller genellikle internetten herkesin erişebileceği , hazır (stock) görsellerdir.
İnternet sitemizdeki görsellerin , bize özgü , seo açısından daha verimli olması adına kullanılan görselin , elimizden geldiği orandan kendi görselimiz olmasına dikkat etmeliyiz.

Web sitemizde kullanacağımız görsellerimiz , eğer kendimiz üretemiyorsak ,internette kendi sektörümüzle alakalı, yüksek çözünürlüklü , görseller mevcut.
Web sitemizde ücresiz olarak kullan bileceğimiz internet adreslerini ,aşşağıda sıraladık.Bu adreslerden web sitemiz için ücretsiz görsel temin edebilir , site içeriğimizi zenginleştire biliriz.

1-PIXABAY
Genel arama sonuçlarında başırılı olan pixabay , özel sektörler ile ilgili aramalar dışında çok başarılı ücretsiz içerikleri sunan bir site.Orta büyüklükteki görsellerini direk indirte bilirken , daha büyük boyutlu görseller için siteye kayıt olmak gerekiyor.

pixabay
2-PEXELS
Web sitemiz için kullanbileceğimiz , geniş fotoğraf arşivine sahip pexels en popüler , ücretsiz web siteleri arasında.En önemlisi ücretsiz görsel indirmek için pexels’e kayıt yaptırmayı gerektirmiyor.Site üzerinden direk olarak ücretsiz görsel indirebiliyoruz.

pexels
3-FLICKR
Ücretsiz görsel arşivinin yanında , kullanıcılara ;kendi fotoğraflarını yükleme , düzenleme , arkadaş ekleme ve paylaşım yapma gibi olanaklarıda sağlayarak , diğer ücretsiz görsel sağlayan sitelerden ayrılmaktadır.Flickr’ın fotoğraf kullandırma politikası , kullanılan fotoğrafın ,sitede indirilen sahibini kaynak olarak göstermektir.Site içerisinde bulunan bütün kaynak görseller indirilebilir durumda değildir.License bölümünden Creative Common’u seçerek ücretsiz görsellere ulaşılabilir.

flickr
4-GRATISOGRAPY
Diğer ücretsiz fotoğraf sitelerine göre ,farklı bir yapıya sahip olan gratisograpy , içersinde komik ve eğlenceli görseller barındırıyor.Web sitesinde, kenar ve boxlarda farklılık arayanlar için gratisogray biçilmiş kaftan.Sitenin tek kötü yanı arama yapa bilme imkanımızın olmaması.
531 316 6192
TELEFON YADA WHATSAPP ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ
arama-yap
TELEFON YADA WHATSAPP 
gratisography
5-UNSPLASH
Kaliteli içerikleri ile az ve öz kaynak barındıran unsplash , rakiplerine oranla dah az görsel materyal barındırıyor.Ücretsiz web sitesi için , görselleri indirmeye üyelik istemiyor .

unsplash
6-PICJUMBO
Rakiplerinden daha özenli ve kullanışlı bir katagori yapısına sahip olan picjumbo , içerik bakımından geniş görsel yelpazeye sahip.Arama barından girdiğimiz anahtar kelimeler sayesinde , web sitemiz için ücretsiz görsellere kolayca ulaşabilme, indire bilme imkanı sunuyor.

picjumbo
7-LITTLE VISUALS
Little Visuals web sitemizde kullanmak için ala bileceğimiz ücretsiz web sitelerinden farklı bir yapıya sahip.Site içerisinde istediğimiz görsel mataryeli , indirmeye izin verir ve mail adresimize bize haftalık olarak, yedi tane görseli bize ücretsiz gönderir.

littlevisuals
8-SPLITSHIRE
Ücretsiz görsel materyal için yeterlilik düzeyi geniş olan splitshire , basit yapısı ile görsel materyallleri , rahatlıkla indirebilmemize olanak sağlamaktadır.Ücretsiz görsellerini kullanabileceğimiz sitede basit , sade arama motoru sayesinde rahatlık sağlamaktadır.

splitshire
9-IM FREE
İçerisindeki şablonlar sayesinde ücretsiz görsel bulmak isteyen kullanıcılara , sadece fotoğraf alanında değil , iş , eğlence müzik , sanat , teknoloji gibi alanlardada desteğini sağlıyor.Ücretsiz görselleri yüksek çözünürlükde vermektedir.Imfree site için kulanılmak üzere kendi bünyesinde bulundurduğu ikon ve buton tasarımları sayesinde, ücretsiz görsel arayan kullanıcıların , kolaylıkla erişebileceği yan görsellerde sunuyor.Arama motoru sayesinde spesifik aramalara izin veriyor.

imfree
10-FREEIMAGES
Ücretsiz görsel kaynak sağlayan bir diğer sitemiz freeimages.com.Ürün olarak çok geniş bir yelpazeye sahip.Ücretsiz fotoğraf bulmak için kategori ve aram motoru bölümü bulunuyor.Sitede dikkat edilmesi gereken en önemli unsur , arama yaptıkddan sonra yukarı tarafda çıkan sponsorluklu , istock sitesinin reklamları.Site üzerinden reklam aldığı ücretli fotoğraf sağalayan siteye gönderme yapıyor.Ücretsiz footğrafları kolaylıkla indirebilir ve web sitemizde kullana biliriz.

freeimages
BONUS: FREEPICK
Günümüzde en çok kullanılan ücretsiz görsel bulma konusunda , yardımcı olucak site freepick.com.Freepick sadece ücretsiz fotoğrafın yanında vektörel olarakda bize kaynak sağlıyor.Site içerisinden üye olmadan birkaç görseli indirmeye izin veririrken , ücretsiz olarak üye olarak istediğimiz kadar görseli ücretsiz indirebiliriz.Bunnun yanı sıra ücretli sattığı görsellerde var.Vektörel dosyları .psd , .ai , .eps formatlarında yayınlayarak kullanıcılara çok büyük, kolaylıklar sağlamaktadır.

freepick
Balıkesir'de Web Tasarım Alanında 10 Yıldan Uzun süredir Hizmet Veriyoruz
0531 316 61 92
facebook.com/# #
İPUCU
YouTube üzerindeki videoları gif'e çevirmek için https://www.youtube.com/watch?v= ile başlayan linki https://www.gifyoutube.com/watch?v= olarak değiştirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz videoları gif formatına çevirebilirsiniz.
ANASAYFA
PAKETLER
MENU
HİZMETLER
İLETİŞİM
apartmentphonethumbs-upmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram